- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Chef Approved 167COBAPRBK Cobbler Apron 29" X 20" (2) Front Pockets
| Manufacturer | Empura |
|---|---|
| Model Number | 167COBAPRBK |
| Manufacturer Part # | 167COBAPRBK |
| Length | 25" - 29" |
| Width | 20" (and Under) |
| Material | Poly / Cotton |
| Height | 1" |
| Width | 20" |
| Depth | 29" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Machine Washable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 167COBAPRBK, Cobbler apron, 29" x 20", (2) front pockets, 65/35 poly-cotton blend, machine washable, black, Chef Approved
Certifications
Machine Washable
This item is designed to be safely cleaned in a commercial or residential washing machine without damage.

