- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Empura Equipment 430-L-WHITE Gel Sanitizer Station Wall Mount 6"W X 4.48"D X 11.1"H 1200 Ml Capacity With Drip Tray
| Manufacturer | Empura |
|---|---|
| Model Number | 430-L-WHITE |
| Manufacturer Part # | 430-L-WHITE |
| Prod Type | Gel Soap / Sanitizer |
| Construction | Plastic |
| Mount | Deck/wall Mount |
| Capacity | 40 - 49 Oz |
| Height | 11.1" |
| Width | 6" |
| Depth | 4.48" |
| UPC | 810136064216 |
About this item
Product Details
Product Details
Empura, 430-L-WHITE, Gel Sanitizer Station Wall Mount, 6"W x 4.48"D x 11.1"H, 1,200 ml capacity with drip tray, durable construction, easy installation, suitable for various environments, compatible with most gel sanitizers, includes a convenient drip tray for cleanliness, Empura Equipment

