- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Chef Approved ENSSP21 Stainless Steel Pan 1/2 Size 12.8"W X 10.43"D X 2.56"H
| Manufacturer | Empura |
|---|---|
| Model Number | ENSSP21 |
| Manufacturer Part # | ENSSP21 |
| Pan Size | 1/2 Size |
| Depth | 2" Deep |
| Height | 2.56" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 10.43" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Empura, ENSSP21, Stainless Steel Pan, 1/2 size, 12.8"W x 10.43"D x 2.56"H, 2 1/2" deep, 24 gauge stainless steel, anti-jamming, NSF, Chef Approved
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.