- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Chef Approved ENSSP33 Stainless Steel Pan 1/3 Size 12.8"W X 6.93"D X 5.91"H
| Manufacturer | Empura |
|---|---|
| Model Number | ENSSP33 |
| Manufacturer Part # | ENSSP33 |
| Depth | 6" Deep |
| Pan Size | 1/3 Size |
| Height | 5.91" |
| Width | 12.8" |
| Depth | 6.93" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Empura, ENSSP33, Stainless Steel Pan, 1/3 size, 12.8"W x 6.93"D x 5.91"H, 6" deep, 24 gauge stainless steel, anti-jamming, NSF, Chef Approved
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.