- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Chef Approved ENSSP52 Stainless Steel Pan 1/6 Size 6.93"W X 6.38"D X 3.94"H
| Manufacturer | Empura |
|---|---|
| Model Number | ENSSP52 |
| Manufacturer Part # | ENSSP52 |
| Depth | 4" Deep |
| Pan Size | 1/6 Size |
| Height | 3.94" |
| Width | 6.93" |
| Depth | 6.38" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Empura, ENSSP52, Stainless Steel Pan, 1/6 size, 6.93"W x 6.38"D x 3.94"H, 4" deep, 24 gauge stainless steel, anti-jamming, NSF, Chef Approved
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.