Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Chef Approved HF2025SS Hood Filter 20"W X 25"D X 1-1/2"H Stainless Steel
Item:
#517012
Technical details
| Manufacturer | Empura |
|---|---|
| Model Number | HF2025SS |
| Manufacturer Part # | HF2025SS |
| Filter Construction | Stainless Steel |
| Width (nominal) | 20" |
| Thickness | 1-1/2" |
| Height | 1.5" |
| Width | 20" |
| Depth | 25" |
| Weight | 5 lbs |
| UPC | 810136067330 |
Chef Approved HF2025SS Hood Filter 20"W X 25"D X 1-1/2"H Stainless Steel
About this item
Product Details
Product Details
Empura, HF2025SS, Hood Filter, 20"W x 25"D x 1-1/2"H, Stainless Steel, Chef Approved

