Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Emuamericas Llc E195-23-300/52 Holly Chaise Stackable Adjustable
| Manufacturer | emuamericas, llc |
|---|---|
| Model Number | E195-23-300/52 |
| Manufacturer Part # | E195-23-300/52 |
| Frame Construction | Metal |
| Style | Sling Style |
| Height | 40" |
| Width | 31" |
| Depth | 79.5" |
| Weight | 32 lbs |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
emuamericas, llc, E195-23-300/52, Holly Chaise, stackable, adjustable, indoor/outdoor, texplast fabric back and seat, tubular frame, e-coated aluminum, powder coated finish, PVC foot caps (priced per each, packed 1 each per case)
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.

