- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Emuamericas Llc E207-61-300/76 Snooze Chaise Stackable Outdoor/indoor
| Manufacturer | emuamericas, llc |
|---|---|
| Model Number | E207-61-300/76 |
| Manufacturer Part # | E207-61-300/76 |
| Style | Without Cushion |
| Frame Construction | Steel |
| Height | 40" |
| Width | 36" |
| Depth | 84.5" |
| Weight | 55 lbs |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
emuamericas, llc, E207-61-300/76, Snooze Chaise, stackable, outdoor/indoor, textilene fabric back and seat, steel frame, designed by Chiaramonte/Marin
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.

