- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Emuamericas Llc E295 Shine Chaise Lounge Indoor/outdoor Adjustable
| Manufacturer | emuamericas, llc |
|---|---|
| Model Number | E295 |
| Manufacturer Part # | E295 |
| Frame Construction | Aluminum |
| Style | Without Cushion |
| Height | 38" |
| Width | 30.5" |
| Depth | 82.5" |
| Weight | 52 lbs |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
emuamericas, llc, E295, Shine Chaise Lounge, indoor/outdoor, adjustable, stackable, texplast fabric seat & back, square tube aluminum frame, powder coated, Advanced Collection, design by Arik Levy
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.

