Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Fisher 27130 Pre-Rinse Unit Swivel Style Single Wall Control Valve
| Manufacturer | Fisher |
|---|---|
| Model Number | 27130 |
| Manufacturer Part # | 27130 |
| Faucet Centers | Single Hole Centers |
| Wall or Deck Mount | Splash / Wall Mount |
| Valve Type | Ceramic Valves |
| Height | 5.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 24" |
| Weight | 10.9 lbs |
| UPC | 642889271302 |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher, 27130, Pre-Rinse Unit, swivel style, single wall control valve, lever handle, wall bracket and pipe hook, close nipple & close elbow, 31" riser, 15" hose, chemical tee, ultra spray valve 1.15 gpm, 1/2" ceramic disk stems, 1/2" female NPT inlet