Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Fisher 32550 Faucet 8" Adjustable Wall Mount Control Valve 12" Gooseneck Spout
| Manufacturer | Fisher |
|---|---|
| Model Number | 32550 |
| Manufacturer Part # | 32550 |
| Valve Type | Ceramic Valves |
| Faucet Centers | 8" Adjustable Centers |
| Spout Length (overall) | 12 - 14" Spout |
| Mounting | Wall Mount |
| Spout / Nozzle Type | Gooseneck Spout |
| Height | 4.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 18" |
| Weight | 5.2 lbs |
| UPC | 642889325500 |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher, 32550, Faucet, 8" adjustable wall mount control valve, 12" gooseneck spout, 2.20 gpm, ceramic stems, lever handles