Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Fisher 85680 Faucet Hand Sink Faucet 8" Adjustable Control Valve
| Manufacturer | Fisher |
|---|---|
| Model Number | 85680 |
| Manufacturer Part # | 85680 |
| Valve Type | Ceramic Valves |
| Mounting | Wall Mount |
| Spout Length (overall) | 6 - 7" Spout |
| Spout / Nozzle Type | Gooseneck Spout |
| Faucet Centers | 8" Adjustable Centers |
| Height | 4.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 18" |
| Weight | 5 lbs |
| UPC | 642889856806 |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher, 85680, Faucet, Hand Sink Faucet, 8" adjustable control valve, 6" gooseneck spout with 2.2 gpm aerator, wrist handles, 1/2" ceramic disk stems, 1/2" male NPT inlets