Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Fisher Faucet 2990-3001 Nozzle (wide Spray Valv Fisher)
| Manufacturer | Fisher Faucet |
|---|---|
| Model Number | 2990-3001 |
| Manufacturer Part # | 2990-3001 |
| Height | 1.6" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 6.05" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher Faucet 2990-3001 Pre-rinse Spray Valve Spray Disc By Fisher, Gpm 2.65, Leadfree Yes, Length 1" 25 Mm, Material(s) Brass, National Pipe Tapered 1/4", Outside Diameter 1-1/8", Plating Chrome-plated, Psi 60, Weight 0.04 Lb
