Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 300-200
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Fisher Faucet 300-200 Element 120v 1kw Double Evap
Item:
#1182226
Technical details
| Fits with Manufacturer | Fisher Faucet |
|---|---|
| Model Number | 300-200 |
| Manufacturer Part # | 300-200 |
| Height | 5.75" |
| Width | 7" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 1.21 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher Faucet 300-200 Weight 1.205 Lb, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 1000

