KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 450-204
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Fisher Manufacturing 450-204 Sensor Safety Evaporator
| Fits with Manufacturer | Fisher Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | 450-204 |
| Manufacturer Part # | 450-204 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Weight | 0.03 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher Manufacturing 450-204 Material Brass, Weight .025 Lb, Length 1 1/8", 29 Mm, Voltage 250 V Ac, Outer Diameter 9/16", 14 Mm, Temperature Range Opens At 220 Degrees F, Type (2) 1/4" Tabs, Thread 11902

