Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Fisher Manufacturing FIS450-208 Switch Micro Evaporator
Item:
#1182598
Technical details
| Fits with Manufacturer | Fisher Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | FIS450-208 |
| Manufacturer Part # | FIS450-208 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.07 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
Fisher Manufacturing FIS450-208 Switch Micro Evaporator
About this item
Product Details
Product Details
Fisher Manufacturing FIS450-208 Color Black, Material Plastic, Weight .07 Lb, Length 2 7/8", 73 Mm, Width 1 1/4", 32 Mm, Voltage 250 V Ac, Amp 15
