Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Fisher Manufacturing FIS900-151 Evaporator 7.5 Qt 20ga S/s
| Fits with Manufacturer | Fisher Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | FIS900-151 |
| Manufacturer Part # | FIS900-151 |
| Height | 7.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 13" |
| Weight | 5.13 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher Manufacturing FIS900-151 Material Stainless Steel Heavy 20 Guage, Length 13", 330 Mm, Width 10", 254 Mm, Height 6 1/2", 165 Mm, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 1000, Capacity 7.1 L, 7 1/2 Qt, Type Dissipates Up To 6 Gal (23l) A Day, Depth 4", 102 Mm, Includes 3 Ft Grounded Power Cord With Molded Plug

