Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Fisher Manufacturing FISDM10W3S Evaporator 7.5qt 240v 1000w
| Fits with Manufacturer | Fisher Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | FISDM10W3S |
| Manufacturer Part # | FISDM10W3S |
| Height | 7.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 13.25" |
| Weight | 5.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fisher Manufacturing FISDM10W3S Material Stainless Steel, Length 13", 330 Mm, Width 10", 254 Mm, Height 6 1/2", 165 Mm, Voltage 240 V Ac, Electrical Wattage 1000, Capacity 7.1 L, 7 1/2 Qt, Type Dissipates Up To 10 Gal (38l) A Day, Depth 4", 102 Mm
