$125.07/Case
$192.88
Compare Price
You save
$67.81
(35%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
FOH SPT056ESP20 Kiln® Plate 14" X 9" X 1-1/2" Oval
Item:
#794352
Technical details
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | SPT056ESP20 |
| Manufacturer Part # | SPT056ESP20 |
| Construction | Porcelain |
| Short Side | 9" |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Height | 1.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 14" |
| Weight | 6.61 lbs |
| UPC | 840291039057 |
FOH SPT056ESP20 Kiln® Plate 14" X 9" X 1-1/2" Oval
$125.07/Case
$192.88
You save
$67.81
(35%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, SPT056ESP20, Kiln® Plate, 14" x 9" x 1-1/2", oval, porcelain, glazed finish, mocha (Packed By: 2 Each Per Case)

