$152.18/Case
$234.68
Compare Price
You save
$82.50
(35%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
FOH SPT056RDP20 Kiln® Plate 14" X 9" X 1-1/2" Oval
Item:
#793993
Technical details
| Manufacturer | FOH® |
|---|---|
| Model Number | SPT056RDP20 |
| Manufacturer Part # | SPT056RDP20 |
| Short Side | 9" |
| Construction | Porcelain |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Height | 1.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 14" |
| Weight | 6.61 lbs |
| UPC | 840291026866 |
FOH SPT056RDP20 Kiln® Plate 14" X 9" X 1-1/2" Oval
$152.18/Case
$234.68
You save
$82.50
(35%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
FOH®, SPT056RDP20, Kiln® Plate, 14" x 9" x 1-1/2", oval, porcelain, glazed finish, chili (Packed By: 2 Each Per Case)
