Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 8843506
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Franke 8843506 Oven Element Assy 208v 5000w
| Fits with Manufacturer | Franke |
|---|---|
| Model Number | 8843506 |
| Manufacturer Part # | 8843506 |
| Height | 7.5" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 2.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Franke 8843506 [ 208v 5000w 1 Ph ] [ 17.5" X 18.5" X 7.5" ], [terminals Screw 8-32, Hardware Provided, Blodgett Ctb Ctbr
