Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Frymaster .
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 108-0471SP
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Frymaster 108-0471SP Blower Assembly 120v
Item:
#1145543
Technical details
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 108-0471SP |
| Manufacturer Part # | 108-0471SP |
| Height | 8" |
| Width | 9.9" |
| Depth | 13.3" |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 108-0471SP Blower Assembly 120v 60hz 1/25 Hp 1.37amp, Frymaster 1824/2424g 1824g 2424g

