KitchenRestock.com is your trusted source for Frymaster aftermarket .
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster 1082789SP
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 1082789SP Ignitor Pilot
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 1082789SP |
| Manufacturer Part # | 1082789SP |
| Height | 2.75" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 3.63" |
| Weight | 0.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 1082789SP Pilot W/ Igniter Nat/lp 1/4" Cct X .26" Orifice # 26-1557, Male Pin For 1/8" Wire Push-on Electrode, For Ignition Cable Use Frymaster # 8071315 Special Order., Frymaster Fryer Cfd50 Cfd60 Cfd80 D20 D50 D50g 50gdd, D60 D80 Fpd565 Fpd65 Fpd665 Fphd265, Fphd365 Fphd465 Fphd565 Fphd665 Hd150 Hd260, Scfd250g-rti Scfd50 Scfd60 Scfd80 Scfhd160 Scfhd260, Scfhd360 Scfhd456 Scfhd460 Scfhd60

