Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Frymaster aftermarket .
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster 1086713
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Frymaster 1086713 Float Switch
Item:
#1193367
Technical details
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 1086713 |
| Manufacturer Part # | 1086713 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 1086713 Float Switch
