Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Dean .
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8231462
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Frymaster 8231462 Hanger Basket
Item:
#1178644
Technical details
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8231462 |
| Manufacturer Part # | 8231462 |
| Height | 1.5" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 14.75" |
| Weight | 1.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8231462 Material Stainless Steel, Length 6 1/8", 156 Mm, Width 14 9/16", 370 Mm, Gauge 18, Screw Centers 12 5/16", 313 Mm

