Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Dean .
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 826-2166
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Frymaster 826-2166 Element (240v 11000w)
Item:
#1178654
Technical details
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 826-2166 |
| Manufacturer Part # | 826-2166 |
| Height | 9.3" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 20.45" |
| Weight | 6.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 826-2166 Voltage 240 V Ac, Electrical Wattage 1100

