Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Dean .
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8262614
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Frymaster 8262614 120v Fb Blower Kit W/ Switch
Item:
#1146556
Technical details
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8262614 |
| Manufacturer Part # | 8262614 |
| Height | 9.8" |
| Width | 15.6" |
| Depth | 18.2" |
| Weight | 10.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8262614 Frymaster, , Kit 120v 3000rpm 1.37a 60hz Fb Blower W/switch.

