Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Garland 1589100 Door Handle Kit
| Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 1589100 |
| Manufacturer Part # | 1589100 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 26.5" |
| Weight | 2.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 1589100 Door Handle Assembly 27-3/8" Od Garland Oven, For Mounting Screw Use # 26-2530, M100r M100rc M100s M100t M100xr M100xrc M100xs, M100xt M105r M105rc M105s M105t M110 M42r M42rc, M43-1r M43-1rc M43-3r M43-3rc M43rc M44r M44rc M45r, M45rc M46r M46rc M47-45r M47-45rc M47-51r M47-51rc, M47-68r M47-68rc M47r M47rc M48-51r M48-51rc M48-68r, M48-68rc M48r M48rc M54r M54rc M60r M60rc M60s, M60t M60xr M60xrc M60xs M60xt M67 Mir-34l Ms42-6r, Ms42-6rc Ms42-6rce Ms42-6re Ms42r Ms42rc Ms42rce, Ms42re Ms43r Ms43rc Ms43rce Ms43re Ms44r Ms44rc, Ms44rce Ms44re Ms54r Ms54rc Ms54rce Ms54re Msr16-280, Msr16-288 Msrc Mssr16 Mssr16-280 Mssr16-288 Mssrc, Mst42-6r Mst42-6rc Mst42-6rce Mst42-6re Mst42r, Mst42rc Mst42rce Mst42re Mst43r Mst43rc Mst43rce

