Free Shipping
Free Shipping
$1,509.06
$1,649.50
Compare Price
You save
$140.44
(9%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Garland 1951502 Motor Convection Oven
Item:
#1147110
Technical details
| Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 1951502 |
| Manufacturer Part # | 1951502 |
| Height | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 16" |
| Weight | 23.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
Garland 1951502 Motor Convection Oven
$1,509.06
$1,649.50
You save
$140.44
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Garland 1951502 1/3 Hp 208/240v 60/50 Hz 1725/1140 Rpm, W/ Key For Shaft Shaft 5/8"

