Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 2195100-GAR
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland 2195100-GAR Surface Heater 208v 1250w
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 2195100-GAR |
| Manufacturer Part # | 2195100-GAR |
| Height | 2" |
| Width | 6" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.62 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 2195100-GAR Garland Listed As 6-1/2" Element 208v 1250w., Surface Element [ 208v 1250w ][ 6" Dia. Od Element ], [terminals Screw, Does Not Have Plastic Terminal End., Garland 680 Series After 12/92, 684 684rc 686rc E22-12h E684 E686
