Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 222150
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland 222150 Infrared Burner 30.5 X 8.5" Steel/ Cera
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 222150 |
| Manufacturer Part # | 222150 |
| Height | 10" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 30.5" |
| Weight | 9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 222150 Infrared Burner 25 000 Btu, Top Of Box 8-1/2" X 27-3/4", Ceramic Area 7-1/2" X 26-5/8", Bottom Of Box 7-1/4" X 26-3/4", Venturi 2-1/4" Dia Od X 2" Long, Orifice Bracket 3" Long No Orifice, Total Length W/ Bracket 30-1/8", Us Range Broiler Salamanders Bs-c Bs-r Bs-w.
