Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other -222162
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland -222162 Burner Head 5 3/4 D. Ci
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | -222162 |
| Manufacturer Part # | -222162 |
| Height | 2.75" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 6.58 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland -222162 Cast Iron Burner Head, [ 5-3/4" Dia. ] ] 8 Sides 1 Slot 2" Ctrs Mount, Octagon Measures 5-1/2" Flat To Flat Sides., Mounting Holes Are Perpendicular To Side Of Burner, For Gasket Use # 321024, Us Range, Hotplate Series Rhpa., Range Series 836 Cuisine Performer Ii & Pf, Regal, Rgm-xxx-2 Rgta & Rhpa.

