Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 227185
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland 227185 Pilot Assy W/lead
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 227185 |
| Manufacturer Part # | 227185 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 227185 Nat/lp Pilot Factory # 5sl2er 1830-734, Tube Size 3/16", Flame Pattern Right Igniter W/ 24" Wire, Lp Orifice # 26-1554, Nat Orifice # 26-1554, You Will Need Round Post Ignition Terminal # 85-1063, If Used For Blue Johnson Control Module G67ag-3 # 44-1267., Garland Oven Model Eco Ico Tg, Us Range Series Cg Performer Ii (left Side Of Standard, Oven) Performer Ii Convection Oven.

