FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 2485800
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland 2485800 Motor Convection Oven
| Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 2485800 |
| Manufacturer Part # | 2485800 |
| Height | 9.7" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 14.45" |
| Weight | 11.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 2485800 1/3 Hp 208/240v 1.7 Amp 50/60 Hz 1 Ph 1700 Rpm, 3-1/2" X 5/8" Shaft, Garland, Oven 43-40rc (after 1990) M100xrc Stw28 Stw286., Mst4se, Garland See Model Info For Blower Wheels, # 26-1464, # 26-1927, # 26-1926
