Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other -282059
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland -282059 Oven Burner 20 1/2 Steel
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | -282059 |
| Manufacturer Part # | -282059 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 20.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland -282059 Steel Oven Burner, [ 20-1/2" X 1-1/2" ] [ Orifice - 9/16" Hole ], W/ Air Shutter 13-1/2" Burn Pilot Bracket On Right, Garland Oven Series 40/50 G30a G280., Series H/p280.

