Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 3019000
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland 3019000 Long Burner
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 3019000 |
| Manufacturer Part # | 3019000 |
| Height | 1.48" |
| Width | 2.37" |
| Depth | 8.32" |
| Weight | 13.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 3019000 Rear Burner Assembly Cast Iron, [ 21.75" ] [ 6.25" Dia. Head ] [ 5-3/4" Hex Head ], Includes Air Shutter # 26-1987 Single Single Slot, Fits 2-1/8" Burner Dia Has 7/16" Orifice Hole., Garland Performer, Us Range Series S

