Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 4520166
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland 4520166 Chain & Turnbuckle Assy
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 4520166 |
| Manufacturer Part # | 4520166 |
| Height | 0.7" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 21" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 4520166 Chain & Turnbuckle Assembly Need 2 Per Oven., Garland No Longer Has As A Set., 1 #40 Chains With 16 Inside Links & Connector, Links On Both Ends Of Chain 1 Ea 20" Rods, With Loop On One End & 1/4"-20 Thread X 2-1/2" Long Thds, Chain Only Is 7-7/8" Long Less Links., Old Part# Ck1138, Garland Oven Eco-e-10 Eco-e-25 Ico-e-10 Ico-e-25, Mco-es-ed-10 Mco-gs/gd-10, Us Range Sdg-1
