$19.29
$30.94
Compare Price
You save
$11.65
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 4529768
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Garland 4529768 Adapter 7/16 Tube X 3/8 Mpt El
Item:
#1136250
Technical details
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 4529768 |
| Manufacturer Part # | 4529768 |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Garland 4529768 Adapter 7/16 Tube X 3/8 Mpt El
$19.29
$30.94
You save
$11.65
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Garland 4529768 Brass Male 90 Degree Elbow, 7/16" Cct X 3/8" Mpt Nut & Ferrule.

