FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Garland GTOG24-4-SIGNATURE Signature Hotplate 24" W Countertop
| Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | GTOG24-4-SIGNATURE |
| Manufacturer Part # | GTOG24-4-SIGNATURE |
| Legs | With Legs |
| Width (side - side) | 24 - 35" |
| Top and Front Finish | Stainless Steel |
| Burner Qty | 4 Burners |
| Height | 13" |
| Width | 23.63" |
| Depth | 32" |
| Weight | 135 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Garland, GTOG24-4-SIGNATURE, Signature Hotplate, 24" W, countertop, gas, heavy-duty, (4) 30,000 BTU Starfire Pro open burners, manual controls, pilot lights, stainless steel front, sides and back, 3-1/2" front rail, 4" high adjustable legs, 120,000 BTU (Garland)
