Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other GL1360200
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland GL1360200 Thermostat Bjwa 3/16 X 9 36
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | GL1360200 |
| Manufacturer Part # | GL1360200 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.66 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland GL1360200 Viewed From Rear See "bj Outlet Positions", W/ By-pass Adj At Top & Gas Inlet Down, [ Type - Bjwa ] [ Temp 100-450 F] [ Bulb 3/16" X 9" ], [cap 36" ] [ Out 3/8" Fpt "c" Rear ], [rotation 180 Body Up] [ Narrow Flange Body ], [ Dial To Use # 22-1036 Off-lo-150-400-hi], Garland Grill 48/40 (after 1983)., Series G280 After 08/90 H280 P280., Us Range Grill Series Px.
