KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other GL1562599
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland GL1562599 Top Burner Valve 1/8 Mpt X 3/8 27
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | GL1562599 |
| Manufacturer Part # | GL1562599 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland GL1562599 [ 1/8" Mpt X 3/8"-27 ] [ Rotation Off/on], [stem Position Down] [stem Size .240" ], [ctr Inlet To End Of Stem 1-7/8" ], [ Comes With Adjustable Hood Orifice (#42) & Pin ], 90 Degree Valve Stem 1-3/16" Long., Garland, Range Series Gv280 G280 Series Us Built Units.
