Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other GLG01479-01
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Garland GLG01479-01 Body & Magnet Head As
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | GLG01479-01 |
| Manufacturer Part # | GLG01479-01 |
| Height | 3" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland GLG01479-01 Ts Safety Magnet Head And Gas Carrier J Type, Gas In/out 3/8" Npt Pilot In/out 3/16" Cct, If Customer Needs 3/8" Fpt W/ 1/4" Cct Use # 48-1117., If Needed For 7/16" You Must Order Qty. 2, Of 3/8" Npt To 7/16" Cct Reducer Fittings Part # 26-2183., Comstock Castle Model, Garland, Oven 293 Gd-30rbj St286., Series 40r 40/50 G30a G280 H280 Tg2 Ttg2., Hi28

