Free Shipping
Free Shipping
$2,915.93
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
GE/Hobart 00-274230-00006 Motor 1hp 208 240/480 60hz
Item:
#1488278
Technical details
| Manufacturer | GE/Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-274230-00006 |
| Manufacturer Part # | 00-274230-00006 |
| Height | 10.7" |
| Width | 12.15" |
| Depth | 16.2" |
| Weight | 24.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
GE/Hobart 00-274230-00006 Motor 1hp 208 240/480 60hz
$2,915.93
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
GE/Hobart 00-274230-00006 Motor 1hp 208 240/480 60hz
