Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other XNC5X190
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
GE/Hobart XNC5X190 Switch (rckr Spst On Off Tt)
| Fits with Manufacturer | GE/Hobart |
|---|---|
| Model Number | XNC5X190 |
| Manufacturer Part # | XNC5X190 |
| Height | 1" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
GE/Hobart XNC5X190 Rocker Switch Fits 7/8in X 1-1/2in Opening, Amp 15/10, Note Fits 7/8in X 1 1/2in Opening, Switch Actions On/off, Switch Type Spst, Terminals 1/4in Tab Terminals (2), Type Rocker, Voltage 125/250 Vac, Weight 0.035 Lb, Models Used In, Cleveland Sgl-40-t, Frymaster 11814g, Vulcan Hart Ec02d, Garland Bco Series Eco Series Eco-e-10 Eco-e-25 Eco-g-10

