Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC12X174
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
General Electric XNC12X174 Range Element 240v 5300w
| Fits with Manufacturer | General Electric |
|---|---|
| Model Number | XNC12X174 |
| Manufacturer Part # | XNC12X174 |
| Height | 3" |
| Width | 10" |
| Depth | 22" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
General Electric XNC12X174 Range Element, 240v 5300w 10" X 22", Terminals Screws Provided Flag 10-32, , Hobart Range Cr40c Cr41c Cr44c Cr46c Cr47c Cr50c, Cr52c Cr53c Cr56c Cr57c Cr401 Cr411 Cr561.

