Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC5X116
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
General Electric XNC5X116 Dial 2 1/4 D Off 400 200
| Fits with Manufacturer | General Electric |
|---|---|
| Model Number | XNC5X116 |
| Manufacturer Part # | XNC5X116 |
| Height | 1" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
General Electric XNC5X116 Dial, [ 2-1/4" Dia ] [ Off-400-200] [mount D-stem .187" ], [flat Up ], Ge/hobart, Grill Series Cg (except Cg33b, Cg700 Cg800) Hg (except Hgs)

