Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC8X134
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
General Electric XNC8X134 Thermostat Sa 1/8 X 23 3/16 36
| Fits with Manufacturer | General Electric |
|---|---|
| Model Number | XNC8X134 |
| Manufacturer Part # | XNC8X134 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 23.19" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
General Electric XNC8X134 Thermostat, [ Type - Sa ] [ Temp 150-450 ] [ Bulb 1/8" X 23-3/16" ], [ Cap 36" ] Has Auxillary Switch., Mount 5 Off-set Horizontal, [ For Dial Use # 22-1088 Off-400-200 ], Ge/hobart, Grill Cg-77 Cg831 (wendy S Drop-in).

