KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart XNC8X93
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
General Electric XNC8X93 Thermostat Sp 3/16 X 6 7/16 14
| Fits with Manufacturer | General Electric |
|---|---|
| Model Number | XNC8X93 |
| Manufacturer Part # | XNC8X93 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
General Electric XNC8X93 [type - Sp ] [ Temp 200-400 ] [ Bulb 3/16" X 6-7/16", Nickel] [ Cap 14" ] [ Mount 5 Off Set Horizontal ], [ Dial # 22-1006 ] Black & Silver T Stat Knob, [ 2" Dia ] [ Off-400-200] [mount .187"] [position 4 Way], Ge/hobart, Fryer Hk03 Hk03b Hk031 Hk3 Hk3c, Hk3d Hk31 Hk31c Hk31d Hk-3., Hotpoint 112710g004.

