- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
General GXR-7100SP (International Only) General Hardware Single Pantry Faucet Without Nozzle
| Manufacturer | General |
|---|---|
| Model Number | GXR-7100SP |
| Manufacturer Part # | GXR-7100SP |
| Type | Single Pantry |
| Spout / Nozzle Style | Without Nozzle |
| Spout Length (overall) | None |
| Mounting Style | Deck Mounted |
| Faucet Centers | Single Hole Centers |
| Height | 2.86" |
| Width | 2.76" |
| Depth | 6.14" |
| Weight | 2.53 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
General, GXR-7100SP, (International Only) General Hardware Single Pantry Faucet without Nozzle, deck mounted single pantry, lever handle, includes check valve to prevent cross-flow
