- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Geneva 39105 Tableside Prep / Serving Cart / Guacamole Cart (Front-Of-House) 36”W X 21”D X 35”H
| Manufacturer | Geneva |
|---|---|
| Model Number | 39105 |
| Manufacturer Part # | 39105 |
| Type | Serving |
| Height | 30" - 35" High |
| Finish | Specify |
| Height | 35" |
| Width | 36" |
| Depth | 21" |
| Weight | 100 lbs |
| NSF | Yes |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Geneva , 39105, Tableside Prep / Serving Cart / Guacamole Cart (Front-Of-House), 36”W x 21”D x 35”H, 1" thick recycled black high-density polyethylene top surface, storage compartment in base, stainless steel frame with laminate panels, (4) 5” non-marking casters (2 with brakes), NSF, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

